Społeczność Szkoły Podstawowej w Otorowie w obliczu obecnych wydarzeń, wyraża swoją solidarność z narodem ukraińskim. Uczniowie w swoich klasach wykonali gazetki, by podkreślić, że całym sercem wspieramy naszych Przyjaciół zza wschodniej granicy.
SOLIDARNI Z UKRAINĄ
Dzień bezpłatnych diagnoz logopedycznych
Wolontariackie Walentynki
Nasi uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza z okazji WALENTYNEK przygotowali filmik z życzeniami, przypominając tym samym o najważniejszych wartościach w życiu człowieka jakimi są miłość, przyjaźń i życzliwość.
Poczta Walentynkowa online
4 lutego, czyli dzień św. Walentego to doskonała okazja do przekazania sobie miłych słów.
Aby wysłać walentynkę, należy wejść na stronę:https://padlet.com/wolontariatotorowo/z54ndm8loyktch9n
kliknąć plusik w prawym dolnym rogu i dodać swoją kartkę. Można się podpisać lub pozostać anonimowym.Pamiętajmy o kulturze słowa.
Do zabawy zaprasza
Szkolny Klub WolontariuszaPocza walentynkowa działa od dziś do 14 lutego.
Podsumowanie realizacji projektu „2021 – Wielkopolski Rok Rodu Mielżyńskich”
Zapraszamy do oglądnięcia prezentacji podsumowującej realizację zadań w ramach projektu „2021 – Wielkopolski Rok Rodu Mielżyńskich”. Projekt został zrealizowany w I okresie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Otorowie.
„Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty”
W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w IV edycji podprojektu „Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty” w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2020”. Podprojekt został opracowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przy współpracy z kadrą naukową Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W naszej szkole chęć udziału w projekcie wyraziło 12 uczniów z klas 7 - 8 oraz 12 uczniów z klas 4 - 5, tworząc dwie grupy projektowe. Opiekunami podprojektu są p. Danuta Kwaśniewicz oraz p. Żaneta Pawlak, jako specjalista ds. TIK wspiera nas p. Anna Marczak.
Uczniowie klas siódmych i ósmych realizują dwa tematy projektowe: „Hałas w środowisku –źródła, zmienność w czasie i w przestrzeni oraz wpływ na jakość życia” oraz „Ceny wybranych artykułów żywnościowych w mojej miejscowości oraz na obszarze dorzecza Warty”.
Podprojekt realizowany jest w Szkole Podstawowej w Otorowie od listopada 2021r. do końca maja 2022r. Celem podprojektu jest prowadzenie badań związanych np. z hałasem na terenie obszaru Otorowa, zróżnicowaniem cen wybranych artykułów żywnościowych oraz dane meteorologiczne. Uczniowie biorący udział w realizacji zadań projektowych podczas zajęć, które odbywały się również w ferie zimowe, wykorzystują różne przyrządy pomiarowe, technologie informatyczne, stosują odpowiednie techniki obliczeniowe. Do pracy w podprojekcie uczniowie wykorzystują otrzymane urządzenia: tablety oraz aplikacje na smartfonach/ tabletach „NoiseCapture”. Szkoła uzyskała również stację meteorologiczną , która jest zainstalowana na boisku szkolnym, a dane z niej odczytywane w sali lekcyjnej.
Działania w projekcie umożliwiają uczniom rozwijanie własnych zainteresowań, poznanie nowoczesnych metod badawczych oraz doskonalenie pracy grupowej.
Uczniowie tworzą prezentacje, dokumentują swoje badania w postaci filmów i sprawozdań oraz nanoszą na cyfrową mapę dorzecza Warty wyniki swoich badań.
Oto krótka fotorelacja z naszych działań.
14
Jasełka szkolne
Jak co roku, tak i teraz w naszej szkole pod kierownictwem siostry Teresy Bogacz została przygotowana przepiękna inscenizacja z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia.
Piękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje postaci występujących w programie przyciągały uwagę oglądających.
Występujący aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać nam najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
20
Świadczenie wychowawcze 500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy
Szanowni Państwo,
od 1 stycznia 2022 roku ZUS obsługuje wnioski o świadczenia dla rodzin - świadczenie wychowawcze 500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „500+” i RKO na stronach internetowych:
· „500+” :
· RKO:
Szczegółowe informacje znajdą Państwo również w ulotkach (plakatach) i materiałach informacyjnych dotyczących tych świadczeń.
Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej dokumentującej wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Życzenia świąteczne
Wesołych Świąt!
W tym roku najmłodsi uczniowie składają życzenia świąteczne na sportowo J Na lekcjach wychowania fizycznego wykonali figury gimnastyczne, które utworzyły piękny napis WESOŁYCH ŚWIĄT!
Dołączamy się do życzeń J
Magiczny dzień mikołajkowy
Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak i duże. To również okazja do oderwania się od codzienności szkolnej. Urodzaj i obfitość mikołajkowych stylizacji dostrzec można było już od rana na szkolnych korytarzach. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że ten dzień był magiczny.
Uczniowie brali udział w konkursie na najdłuższy łańcuch, pisali list do Mikołaja, uczestniczyli w mini biegu mikołajkowym oraz na zajęciach z animatorką. Mogli ogrzać się przy ognisku oraz zjeść ciepłe kiełbaski i napić herbaty. Wszyscy cieszyli się również śniegiem, który nadał całemu wydarzeniu jeszcze większego uroku.
Całe to wydarzenie jest zasługą wielu osób, którym należą się podziękowania - nauczycielom za zaangażowanie i pomoc, Radzie Rodziców za przepyszne kiełbaski, Paniom kucharkom za ich przygotowanie, Strażakom - ochotnikom oraz Panu woźnemu za nadzorowanie ogniska, a także Paniom higienistkom za bycie „w pogotowiu”.
Dzień ten zapisał się na kartach historii naszej szkoły bardzo pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.
95
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest corocznie 5 grudnia, to okazja do tego, by pokazać, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.
To też doskonały moment dla samych wolontariuszy w naszej szkole, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali gazetkę, która przedstawia ich działalność oraz zawiera hasła definiujące pracę na rzecz innych.
Wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc i ofiarowany czas.
Wyróżnienie w konkursie "List do taty"
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w VI edycji konkursu „List do taty” organizowanego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Patronem honorowym był Rzecznik Praw Dziecka. Gratulujemy Gabrysi i życzymy jej dalszych sukcesów. Słowa uznania należą się też pani Magdalenie Odwrot, która przygotowała uczennicę do konkursu. Dyplomy i nagrodę wręczył dzisiaj senator RP Jan Filip Libicki. Dziękujemy.
Podsumowanie akcji "Szkoła Pamięta"
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pamiątkowy dyplom za włączenie się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta".
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
Dnia 12.11.21 r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski w Szkole Podstawowej w Otorowie odbyła się Konferencja. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Starosta Powiatu Szamotulskiego Pani Beata Hanyżak, Burmistrz MiG Szamotuły Pan Włodzimierz Kaczmarek, Prezes Wojewódzkiego Związku Kombatantów Pan Mirosław Grzędowski.
W pierwszej części uroczystości, po wprowadzeniu sztandaru, Prezes Szamotulskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Pan Włodzimierz Masłowski wręczył odznaczenia. W kolejnej części patriotycznego spotkania zgromadzona publiczność wysłuchała wykładu Dziekana, kierownika Zakładu Systemów Politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, prof. dr hab. Andrzeja Stelmacha pt. „Niepodległość. Jej cena i przyszłość”.
W trzeciej odsłonie opisywanego wydarzenia zaprezentowali się uczniowie pod dyrekcją Pani Beaty Piotrowskiej. Śpiew, gra na instrumentach naszego zespołu oraz umiejętna współpraca przy użyciu gestodźwięków z Panami Kombatantami Harcerzami, którzy grali na gitarze i akordeonie, dostarczyła wielu wzruszeń i zrobiła ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności.
We finale opisywanego przedsięwzięcia wystąpił Zespół Folklorystyczny Szamotuły, który przy akompaniamencie kapeli zaprezentował pieśni patriotyczne, pieśni ludowe, by na koniec zachwycić wyjątkowym układem choreograficznym polskiego tańca narodowego jakim jest Polonez.
W darze wdzięczności współorganizatorom patriotycznego wydarzenia Pani Dyrektor Marzenna Kędziora i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Lewandowska wręczyły pamiątkowe płyty CD nagrane przez uczniów naszej szkoły.
Po uczcie dla ducha, była uczta dla ciała, czyli degustacja wyśmienitej grochówki, którą serwował Pan Wiesław Kramm.
Społeczność Szkoły Podstawowej w Otorowie, kolejny raz dowiodła, że z niezwykłą starannością pielęgnuje wartość jaką jest patriotyzm.
48
Narodowe Święto Niepodległości
Z okazji 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przestawiciele naszej szkoły wraz z innymi delegacjami i pocztami sztandarowymi wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Na zakończenie Mszy św. wspólnie odśpiewano "Boże coś Polskę", a następnie udano się pod pomnik, gdzie została wygłoszona krótka lekcja historii. Odśpiewano Hymn Polski, a delegacje złożyły kwiaty.
28
Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Była to bardzo duża uroczystość w naszej szkole. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe, z flagami i kotylionami z powagą i zainteresowaniem uczestniczyli w w tym wydarzeniu. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas pierwszych i drugich pod opieką Pani Anny Michalak-Weszki oraz Natalii Śron. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.
24
Szkoła do hymnu
Uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami, dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewali w przeddzień Święta Niepodległości Hymn Polski. Już po raz czwarty odśpiewując "Mazurka Dąbrowskiego" społeczność szkolna uczciła w ten sposób odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną odśpiewanie hymnu odbyło się w pięknie przystrojonych klasach przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników
5 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Oto relacja z uroczystości
2
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie